SAD Lučenec
akciová spoločnosť
 
Vyhľadávanie

Tlačiť
Slovenská autobusová doprava Lučenec pomáha...

Sú medzi nami ľudia, ktorí nemajú toľko šťastia ako ostatní. Narodili sa s hendikepom a musia sa s ním pasovať po celý život. Taký je aj Vojto – 28 ročný prijímateľ Domova sociálnych služieb Libertas v Lučenci. Jeho veľkým snom bolo prísť osobne do areálu Slovenskej autobusovej dopravy Lučenec, a.s., a pozrieť si „naživo“ prácu vodiča, ktorý ako sám povedal „nielen sedí v autobuse, ale musí sa o vozidlo aj postarať.“ Jeho príbeh nás nenechal ľahostajnými.

Koncom roka pripravila Slovenská autobusová doprava Lučenec, a.s. (SAD) prekvapenie dvom prijímateľom Domova sociálnych služieb LIBERTAS. Hlavným hrdinom tohto dňa bol Vojto Vaš, ktorý prišiel spoločne so svojím kamarátom Števkom a pani inštruktorkou Mirkou. Jeho záujem nebol len o samotný autobus, ale aj o jeho prevádzku. Ráno sme sa stretli na vrátnici závodu, kde sme spoločne nasadli do autobusu mestskej hromadnej dopravy, s ktorým sme sa previezli celým mestom na sídlisko Rúbanisko a späť. V jeho očiach bolo badať iskierky radosti, aj keď mu prednedávnom zomrela maminka, s ktorou ako povedal zažil veľa cestovateľských zážitkov našimi autobusmi. Po návrate s veľkou radosťou sám dotankoval autobus na čerpacej stanici prostredníctvom čipovej karty. Neskôr sme sa spolu zastavili na umyvárni autobusov, kde sa mu najviac páčili farebné kefy, ktoré prejdú každou škárkou autobusu, aby vyzeral pekne čisto, keď opúšťa brány závodu. Zaujímal sa tiež o dielňu s automechanikmi, ktorí sa starajú o to, aby každá technická závada na vozidle bola v čo v najkratšom čase odstránená a autobus mohol bezpečne slúžiť cestujúcim. Pozrel si aj motor autobusu a ponúkol sa pánovi vodičovi, že mu pomôže vyčistiť čelné sklo. Išlo mu to ako profíkovi. Spomínal veľa značiek autobusov, ktoré by chcel vidieť, tak sme sa ešte spolu zastavili v budove SAD-ky, kde sú na stenách obrázky autobusov od tých najstarších až po tie najmodernejšie.

Na záver tohto pekného dňa sme Vojtovi aj jeho kamarátovi Števkovi odovzdali malú pozornosť na pamiatku, ktorá im určite pripomenie príjemne strávený deň u nás. A určite nie posledný. Je pre nás veľkým prínosom a cťou urobiť radosť človeku, s ktorým sa život nehrá.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria