SAD Lučenec
akciová spoločnosť
 
Vyhľadávanie

Tlačiť
EURÓPSKY TÝŽDEŇ MOBILITY 2017

Európsky týždeň mobility sa koná každý rok od 16. do 22. septembra s cieľom povzbudiť samosprávy, aby zaviedli a podporovali opatrenia udržateľnej mestskej mobility, aby vyzvali svojich obyvateľov využívať pre prepravu multimodálnu dopravu (peši, bicyklom či hromadnou dopravou), teda alternatívy osobných motorových vozidiel.

Táto kampaň - ,,Deň bez áut“ vznikla ako európska iniciatíva v roku 2000. Od roku 2002 vyhlásila Európska komisia Európsky týždeň mobility. Hlavným cieľom tohto projektu bolo upriamiť pozornosť verejnosti na výhody cestovania verejnou hromadnou dopravou, ktorá je šetrnejšia k životnému prostrediu.

EURÓPSKY TÝŽDEŇ MOBILITY dáva ľuďom možnosť zamyslieť sa, na čo skutočne ulice mesta slúžia, a predebatovať konkrétne riešenia problémov, ako je nadmerný hluk, znečistenie ovzdušia, zápchy, problémy s parkovaním, dopravné nehody a zdravotné problémy.

Tohto projektu sa zúčastnilo aj mesto Lučenec, pod heslom - ,, Naše ulice, naša voľba“, ktoré vyzýva svojich občanov, aby odložili svoje motorové vozidlo a do mesta a do práce išli na bicykli. Aj naša spoločnosť – Slovenská autobusová doprava Lučenec, a.s., sa zapojila do tejto akcie a ponúkla počas celého dňa občanom možnosť cestovať mestskou autobusovou dopravou zdarma.

Návštevníci mohli vidieť a porovnať autobus, ktorý prepravoval cestujúcich v minulosti a ktorý je im k dispozícii v súčasnosti. Za účelom týždňa mobility sa na Námestí republiky zúčastnilo mnoho školákov, ale aj našich najmenších škôlkarov, kde ich čakalo množstvo súťaží a prezentácie športových aktivít.

Mali sme veľkú radosť pri pohľade na záujem detí, ale aj starších žiakov o naše autobusy. Mali možnosť prejsť, usadiť sa v našich autobusoch a viacerí z nich si vyskúšali aj miesto vodiča, ktoré sa im veľmi páčilo. Od mnohých sme počuli, že práve autobusy sú ich veľkou vášňou a my sa tešíme, že práve my, sme im mohli uskutočniť splnenie jedného z ich snov. Pre každú našu návštevu sme mali pripravenú sladkú pochúťku a malú pozornosť.

Prekvapením podujatia bola návšteva slovenského atléta – olympijského víťaza z Ria de Janeiro, Mateja Tótha, venujúceho sa chôdzi. Bolo nám cťou ho vidieť spolu s pani primátorkou mesta, PhDr. Alexandrou Pivkovou.

Sme radi, že aj my sme mohli prispieť k spríjemneniu tohto podujatia a zúčastniť sa ho spolu s Vami. Zároveň Vám chceme poďakovať za Vašu návštevu a tešíme sa na ďalšie podobné akcie.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria